Pozwól nam pomóc Ci w wyborze Lubiane zakwaterowanie Historia wyszukiwania Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Narty we Włoszech Wakacje w Austrii Poznaj się z Gigim Wróć na górę

Wakacje w letnisku Lignano

mapa napiste (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 17.00
Podaj lokalizację ...
Termin: 25.05.2019  -  06.07.2019
Uczestnicy:4
wyjazdów
 

Wakacje w letnisku Lignano

Lignano

W Lignano przeżyjesz wszystko, ale nuda Ci tutaj nie grozi...

Niekończąca się piaszczysta plaża i wiele atrakcji w tutejszych parkach zabaw zachwycą najmłodszych podróżników, pozostali doecnią niepowtarzalną atmosferę letniska z dużą ilością restuaracji, pizzerii, kawiarenek, dyskotek i markowych sklepów. Nie tylko ze względu na to Lignano należy do najchętniej odwiedzanych letnisk w Północnej części Adriatyku, które Ernest Hemingway nazwał Florydą na Adriatyku. Na każdym kroku napotkasz wypożyczalnie rowerów i byłoby wielką szkodą nie skorzystać z tej możliwości. Niewymagające tereny, w sumie 40 km ścieżek rowerowych, które prowadzą przez Bibione aż do Caorle, gdzie możesz podziwiać plaże, doliny i lasy, nie schodząc z siodełka roweru. Lignano tworzą trzy części (Sabbiadoro, Pineta i Riviera) i każda z nich zadowoli nawet wymagającego klienta. Dla tych, którzy preferują żywszą atmosferę letniska tętniącego życiem polecamy część Sabbiadoro, a dla tych, którzy wolą odpocząć w otoczeniu zieleni, polecamy Lignano Pineta lub Riviera.

Lignano Sabbiadoro

Sabbiadoro to najbardziej żywa część Lignano, która charakteryzuje się atmosferą tętniącą życiem w ciągu dnia i nocą. Promenadę lamują liczne resturacje, pizzerie, kawiarnie, sklepy, luksusowe butiki, ale znajdziesz tu także spokojne uliczki z willami i rezydencjami oraz eleganckimi hotelami.

Lignano Pineta

Pineta to oaza pełna sosen, charakteryzuje się uliczkami z willami, pensjonatami i hotelami. Nawet w tej, relatywnie spokojnej części Lignano, nie brakuje promenady ze sklepami i restauracji. Dobrze będą się tutaj czuć dzieci, dlatego, że to właśnie w tej części Lignano mieści się najwięcej atrakcji dla nich.

Lignano Riviera

Riviera to najbardziej zielona i najbardziej spokojna część Lignano. Leży przy ujściu rzeki Tagliamento, która oddziela Lignano od Bibione. Do dyspozycji kilka sklepów i resturacji, a wakacje tutaj polecamy zwłaszcza tym, którzy nie szukają miejsc tętniących życiem.

Co warto odwiedzić będąc w Lignano

Polecamy wybrać się do aquaparku AQUASPLASH w Lignano Pineta. Znajdziesz tutaj klasyczne zjeżdżalnie i nietradycyjne atrakcje, jak wodny tor przeszkód.
Wstęp: osoba dorosła 23 €, dzieci 3 – 8 lat 18 €.

Na małych i dużych czeka także wLignano Riviera zoo PARCO ZOO PUNTA VERDE. Rozpościera się na powierzchni 100 000 m2 i można tutaj spotkać aż 150 różnych gatunków. Ogród dąży do jak najlepszej imitacji naturalnego środowika, aby zapewnić jak najlepszą reprodukcję dla roślin i zwierząt.
Wstęp: osoba dorosła 14 €, dzieci 3 – 11 lat 11 €.

Pogoda w Lignano

Latem możesz cieszyć się tutaj ciepłą pogodą z przewagą słonecznych dni. Najcieplejsze letnie miesiące to lipiec i sierpień. Temperatura powietrza sięga około 28 °C, a temperatura morza około 24 °C. W czerwcu i wrześniu temperatura powietrza to około 24 °C, a morza około 21 °C. Maj jest także przyjemnym miesiącem do spędzenia tutaj urlopu, temperatura powietrza sięga około 21° C, a temperatura morza 19°C.

Polecane zakwaterowanie w letnisku Lignano:

Lignano Sabbiadoro - Apartament CARINZIA

Apartament CARINZIA

Północny AdriatykLignano Sabbiadoro
Ocena:  92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
     
Lignano Sabbiadoro - Apartament CASA MARINA

Apartament CASA MARINA

Północny AdriatykLignano Sabbiadoro
Ocena:  90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
   
Lignano Sabbiadoro - Rezydencja MARCO POLO

Rezydencja MARCO POLO

Północny AdriatykLignano Sabbiadoro
Ocena:  86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
      
Lignano Riviera - Apartament MICHELANGELO BEACH

Apartament MICHELANGELO BEACH

Północny AdriatykLignano Riviera
Ocena:  86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
     
Lignano Sabbiadoro - Apartament LA ZATTERA

Apartament LA ZATTERA

Północny AdriatykLignano Sabbiadoro
Ocena:  92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
     
Lignano Riviera - Villaggio PINO MARE

Villaggio PINO MARE

Północny AdriatykLignano Riviera
Ocena:  86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
        
Lignano Pineta - Rezydencja GIULIANA

Rezydencja GIULIANA

Północny AdriatykLignano Pineta
Ocena:  100 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
     
30Lignano Pineta - Apartament PARCO HEMINGWAY

Apartament PARCO HEMINGWAY

Północny AdriatykLignano Pineta
Ocena:  86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
     
 
ubytovani