Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Narty we Włoszech, które pokochasz Wakacje w Austrii Poznaj się z Gigim Wróć na górę


Wakacje w letnisku Lignano

oblibene historie mapa napiste
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 15.00
Gdzie chesz wyjechać?
Podaj lokalizację ...
Kiedy i na jak długo? 20.07. - 05.10.2024 / 1 tydzień
Kto pojedzie?4 dor.
wyszukać
lupa
 

Wakacje w letnisku Lignano

Lignano

W Lignano przeżyjesz dosłownie wszystko, ale nuda Ci tutaj nie grozi...

Niekończąca się piaszczysta plaża i wiele atrakcji w tutejszych parkach zabaw zachwycą najmłodszych podróżników, pozostali docenią niepowtarzalną atmosferę letniska z dużą ilością restuaracji, pizzerii, kawiarenek, dyskotek i markowych sklepów. Nie tylko ze względu na to Lignano należy do najchętniej odwiedzanych letnisk w Północnej części Adriatyku, które Ernest Hemingway nazwał Florydą na Adriatyku. Na każdym kroku napotkasz wypożyczalnie rowerów i byłoby wielką szkodą nie skorzystać z tej możliwości. Niewymagające tereny, w sumie 40 km ścieżek rowerowych, które prowadzą przez Bibione aż do Caorle, gdzie możesz podziwiać plaże, doliny i lasy, nie schodząc z siodełka roweru. Lignano tworzą trzy części (Sabbiadoro, Pineta i Riviera) i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dla tych, którzy preferują żywszą atmosferę letniska polecamy część Sabbiadoro, a dla tych, którzy wolą odpocząć w otoczeniu zieleni, polecamy części Pineta lub Riviera.

Lignano Sabbiadoro

Sabbiadoro to najbardziej żywa część Lignano, która charakteryzuje się atmosferą tętniącą życiem w ciągu dnia i nocą. Promenadę lamują liczne resturacje, pizzerie, kawiarnie, sklepy, luksusowe butiki, ale znajdziesz tu także spokojne uliczki z willami i rezydencjami oraz eleganckimi hotelami.

Lignano Pineta

Pineta to oaza pełna sosen, charakteryzuje się uliczkami z willami, pensjonatami i hotelami. Nawet w tej, relatywnie spokojnej części Lignano, nie brakuje promenady ze sklepami i restauracji. Dobrze będą się tutaj czuć dzieci, dlatego, że to właśnie w tej części Lignano mieści się najwięcej atrakcji dla nich.

Lignano Riviera

Riviera to najbardziej zielona i najbardziej spokojna część Lignano. Leży przy ujściu rzeki Tagliamento, która oddziela Lignano od Bibione. Do dyspozycji kilka sklepów i resturacji, a wakacje tutaj polecamy zwłaszcza tym, którzy nie szukają miejsc tętniących życiem.

Co odwiedzić w Lignano

Polecamy wybrać się do aquaparku AQUASPLASH w Lignano Pineta. Znajdziesz tu klasyczne zjeżdżalnie oraz mniej tradycyjne atrakcje, jak m.in. wodny tor przeszkód.
Bilet wstępu: osoba dorosła 23 €, dzieci 3 – 8 lat 18 €.

Na małych i dużych czeka w Lignano Riviera zoo PARCO ZOO PUNTA VERDE. Rozciąga się na powierzchni 100 000 m2 i można tu podziwiać ponad 150 różnorodnych gatunków. Ogród stara się jak najlepiej imitować naturalne środowisko, aby zapewnić jak najlepszą reprodukcję roślin i zwierząt.
Bilet wstępu: osoba dorosła 14 €, dzieci 3 – 11 lat 11 €.

Pogoda w Lignano

Latem możesz cieszyć się ciepłą pogodą z przewagą słonecznych dni. Najcieplejsze miesiące to lipiec i sierpień. Temperatura powietrza sięga średnio 28 °C, a temperatura morza około 24 °C. W czerwcu i wrześniu temperatura powietrza wynosi około 24 °C i morza około 21 °C. W maju pogoda jest przyjemna, a temperatura osiąga średnio 21° C, morze ma wtedy około 19°C.

Webkamera Lignano – zobacz to słynne letnisko online

Dzięki webkamerze możesz zajrzeć do Lignano w każdej chwili. Widok na plażę w centralnej części Lignano Sabbiadoro, która mieści się niedaleko Beach Areny i parku San Giovanni Bosco.

Polecane zakwaterowanie w Lignano:

Lignano Sabbiadoro - Apartament CARINZIA
Apartament

CARINZIA

Północny Adriatyk / Lignano Sabbiadoro
    
Ocena: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Sabbiadoro - Apartament CASA MARINA
Apartament

CASA MARINA

Północny Adriatyk / Lignano Sabbiadoro
  
Ocena: 90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Sabbiadoro - Rezydencja MARCO POLO U
Rezydencja

MARCO POLO U

Północny Adriatyk / Lignano Sabbiadoro
       
Ocena: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Lignano Riviera - Apartament MICHELANGELO BEACH
Apartament

MICHELANGELO BEACH

Północny Adriatyk / Lignano Riviera
    
Ocena: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Sabbiadoro - Apartament LA ZATTERA
Apartament

LA ZATTERA

Północny Adriatyk / Lignano Sabbiadoro
    
Ocena: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Lignano Riviera - Villaggio PINO MARE
Villaggio

PINO MARE

Północny Adriatyk / Lignano Riviera
        
Ocena: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Lignano Pineta - Apartament PARCO HEMINGWAY
Apartament

PARCO HEMINGWAY

Północny Adriatyk / Lignano Pineta
     
Ocena: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
 
ubytovani