Kultura w zasięgu ręki

mapa napiste (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 17.00
  • letnie wyjazdy
  • Last minute
  • Typy
  •  
Podaj lokalizację ...
Termin: 27.07.2018 - 07.09.2018
Uczestnicy:4
wyjazdów
 
welcome

Kultura w zasięgu ręki

ludor
KULTURAKULTURAKULTURAKULTURAKULTURAKULTURA
ludor
 

WŁOCHY to kraj nie tylko dla miłośników wylegiwania się na plaży lub osób kochających sporty zimowe. To kraj wielu możliwości, oferujący mnóstwo skarbów, które można odkrywać. Włochy to przede wszystkim kraj, którego historia sięga niemal niepamiętnych czasów. Więc jeśli chcesz połączyć wakacje z poznawaniem historii - to miejsce wprost idealne dla Ciebie.

Dosłownie "na podwórzu", zaraz po przejechaniu granicy Włoch, możecie odkryć jeden z największych klejnotów - Wenecję, Venezia, Venis. Nieważne jak ją nazwiecie - to wciąż niepowtarzalne miasto na wodzie. Wyspy, na których leży miasto połączone są przez laguny ogromnego Canale Grande. Chcecie doświadczyć prawdziwego romansu, jak w filmowym kadrze? Polecamy popłynąć tradycyjną wenecką gondolą. A może macie ochotę ubrać wenecką maskę? Te dwa słowa - są niezapomnianym elementem odwiedzenia Wenecji!

Nieco dalej, ale nadal na północny Włoch w regionie Lombardii leży jedno z największych włoskich miast - Mediolan. Tutaj można zobaczyć Gallerię Vittorio Emanuele II, a miłośniczki mody mogą przy okazji zrobić zakupy w licznych butikach mody. Fani opery także mają tu swój cel podróży - opera La Scala oferuje unikalne doświadczenia. A jeśli macie ochotę zobaczyć inny zabytek kultury zapraszamy do Domu Mediolańskiego. Ten majestatyczny budynek spodoba się każdemu.   Czytaj dalej »« Pokaż mniej

Wybieracie się raczej bardziej na południe? Nie ma problemu! Dobrym wyborem będzie skąpana słońcem Toskania i jej główne miasto Florencja. Miasto włoskiego renesansu i kolebka wielu światowych malarzy i artystów. Będąc tu warto wybrać się do Galleria degli Uffizi- jednej z najbardziej znanych galerii na całym świecie. Nawet jeśli nie byliście jeszcze w Florencji, śmiało można powiedzieć, iż wiecie jaki urok ma także tutejsza katedra Santa Maria del Fiore. Ten wspaniały budynek z ogromną kopułą możecie tu zobaczyć na żywo. Jak również Ponte di Vecchio lub słynny posąg Michała Anioła. To tutaj poczujesz, że historia ożywa!

A najlepsze na koniec – antyczne miasto, założone przez dwóch braci, których według legendy wykarmiła wilczyca. Tak, rzecz jasna to Rzym. Miejsce, gdzie można poczuć kawałek historii na każdym kroku, mieści się tutaj także centrum chrześcijaństwa, siedziba papieża. Odwiedź m.in. ruiny koloseum, który upamiętnia krwawe walk gladiatorów, niewolników i zwierząt. Zobacz pobliskie forum rzymskie, starożytny Panteon, odpocznij chwilę na Schodach Hiszpańskich. Czy to już koniec? Nie, to nie koniec podróży wybierz się do znanej Fontana di Trevi. Wystarczy wrzucić monetę przez ramię, a w kolejnym roku zobaczysz Rzym ponownie. Do zobaczenia!

 
Cavallino - Villaggio BRICCOLE B

Villaggio BRICCOLE B

Północny AdriatykCavallino
Ocena:  88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
   
Lido di Jesolo - Hotel LE SOLEIL ****

Hotel LE SOLEIL ****

Północny AdriatykLido di Jesolo
Ocena:  90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
      
Lido di Jesolo - Hotel KENNEDY ***

Hotel KENNEDY ***

Północny AdriatykLido di Jesolo
Ocena:  90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
    
Anzio - Rezydencja ELIANTO
Ocena:  90 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
   
Sestri Levante - Hotel VILLA BALBI ****

Hotel VILLA BALBI ****

Wybrzeże LiguryjskieSestri Levante
Ocena:  95 % ++++ ++++ ++++ ++++ +++-
      
Borgio Verezzi - Rezydencja LE SALINE

Rezydencja LE SALINE

Wybrzeże LiguryjskieBorgio Verezzi
Ocena:  98 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++++
       
Pietra Ligure - Rezydencja CRISTAL

Rezydencja CRISTAL

Wybrzeże LiguryjskiePietra Ligure
Ocena:  92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--