Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Narty we Włoszech, które pokochasz Wakacje w Austrii Poznaj się z Gigim Wróć na górę


Gargano

oblibene historie mapa napiste
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 15.00
Gdzie chesz wyjechać?
Gargano
Kiedy i na jak długo? 27.04. - 13.07.2024 / 1 tydzień
Kto pojedzie?4 dor.
wyszukać
lupa
 
 
Gargano

Gargano

Počasí loni:V.VI.VII.VIII.IX.
temperature24 °C11 °C28 °C15 °C32 °C18 °C31 °C18 °C28 °C15 °C
Pogoda
Polecane zakwaterowanie w obszarze Gargano
Mattinata - Apartament VILLA LUCIA
Apartament

VILLA LUCIA

Gargano / Mattinata
     
Ocena: 92 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Vieste - Rezydencja BAIA DEGLI ARANCI
Rezydencja

BAIA DEGLI ARANCI

Gargano / Vieste
     
Ocena: 88 % ++++ ++++ ++++ ++++ ++--
Rodi Garganico - Rezydencja ZAGARE
Rezydencja

ZAGARE

Gargano / Rodi Garganico
      
Ocena: 86 % ++++ ++++ ++++ ++++ +---
Mattinata - Macchia - Villaggio BAIA DEL MONACO
Villaggio

BAIA DEL MONACO

Gargano / Mattinata - Macchia
     
Ocena: 82 % ++++ ++++ ++++ ++++ ----

Wakacje na Gargano to świetny pomysł!
• Gargano - słynie z pięknego, nieskażonego środowiska naturalnego, z bogatą florą i niepowtarzalnymi sceneriami
• plaże są w większości piaszczyste i zakończone skalistymi cyplami
• sosnowe gaje sięgają aż do błękitnego morza, woda jest wręcz kryształowa; woda i skaliste rafy wabią do nurkowania
• lokalne miasta maja charakter starożytny, wybudowane są na klifie, a spacer wąskimi uliczkami może przenieś nas do czasów antycznych
• różnorodność regionu znajduje odzwierciedlenie w jego kuchni - świeżo złowione ryby i owoce morza, makarony, orecchiette, chleb pszenny, mozzarella


Wyjedź z nami na Gargano!

Wyjedź z nami na Gargano, magiczny wapienny półwysep na Morzu Adriatyckim, który leży w południowo-wschodniej części Włoch w regionie Apulii. Możesz łatwo znaleźć go na mapie to “ostroga włoskiego buta”. Cały półwysep należy do Parku Narodowego Parco Nazionale del Gargano. Zaskoczy Cię imponującą przyrodą, bujną roślinnością, przezroczystym morzem i rozczłonkowanym wybrzeżem.


Najbardziej popularnym miastem na wakacje na Gargano jest Vieste. Centrum historyczne z białymi domami wybudowane na skale, tworzy niepowtarzalny kontrast z turkusowym morzem i zielonymi sosnowymi lasami ciągnącymi się wzdłuż wybrzeża. Jeżeli zdecydujesz się na pobyt w żywszej, centralnej części, będziesz dosłownie w odległości spaceru od najsłynniejszych plaży z pięknym widokiem na zabytkowe centrum. Możesz też wybrać spokojniejsze części pełne zieleni w mniejszych zatoczkach leżące w zachodniej części letniska.


Dla miłośników przyrody idealnym wyborem będzie pobyt w Mattinata, które ma wyjątkowe położenie na zboczu wybrzeża. W naszej ofercie znajdziesz tutaj zakwaterowanie ze żwirkowymi plażami i czystą wodą oraz bardziej stromym wejściem do morza. Idealne miejsce, aby maksymalnie odpocząć i naładować nowej energii w bliskim otoczeniu natury.


Gargano oferuje dużo więcej niż tylko relaks na plaży. Możliwości urozmaicenia Twoich wakacji są naprawdę liczne, możesz uprawiać sport, poznawać nowe miasta lub chwilowo wrócić do lekcji historii.


Podczas pobytu zdecydowanie polecamy skorzystać z bogatej oferty wycieczek statkiem. Wapienne wybrzeżem pomiędzy Mattinatą i Vieste to prawdziwy klejnot. Podczas podróży odkryjesz wiele unikalnych naturalnych formacji jaskiń morskich, które dosłownie w ciągu wieków wyczarowało morze z wapiennych skał. Jaskinie rozsiane są naprzemian z dziewiczymi piaszczystymi plażami, ukrytymi wśród skalistych klifów. Można tu dotrzeć jedynie statkiem. Taki rejs to piękne i niezapomniane doświadczenie.


Dalszą propozycją może być wycieczka statkiem na wyspy Tremiti. Typowe wapiennie wyspy leżące około 20 km na północ od półwyspu Gargano. To raj dla miłośników nurkowania, którzy dzięki przezroczystemu, kryształowo czystemu morzu mogą poznać bogaty morski świat.


Podczas pobytu na Gargano na pewno zwrócisz uwagę na drewaniane konstrukcje wybudowane na skalistym wybrzeżu z długimi ramionami wystającymi z morza, na których zamocowane są sieci rybackie. Mowa tu o “trabucco”, które w przeszłości były używane do łowienia ryb. Zobaczenie ich to niezwykle ciekawe przeżycie. W dzisiejszych czasach mieszczą się tu często restauracje, w których można delektować się świeżo złowionymi rybami lub innymi owocami morza.


Na Gargano będą się dobrze czuć także miłośnicy sportów wodnych. W regionie tym panują idealne warunki do uprawiania windsurfing i kitesurfing. Jeszcze nigdy nie próbowałeś tej formy sportu? Właśnie teraz istnieje ku temu idealna możliwość! Skorzystaj z jednej ze szkół i stań się przynajmniej na chwilę “królem fal”, brodzącym po morskiej głębinie.


O ile nie chcesz całych wakacji spędzić na wybrzeżu, jedź w kierunku do wnętrza, do Foresta Umbra – w cień lasu. Niecałe 20 minut od wybrzeża zobaczysz bujny zielony las, który stanowi serce Parku Narodowego Gargano. Kryje w sobie bogatą faunę i florę, znajdziesz tu wiele buków, dębów, klonów, kasztanów i sosen. Pod drzewami kwitnie ponad 65 gatunków orchidei. Foresta Umbra jest odpowiednia na całodniową wycieczkę, piknik lub szybką ucieczkę i ochłodę na łonie natury.


Gargano to także ważne miejsce dla osób wierzących. Pod najwyższą górą Monte Calvo, w miejscowści San Giovanni Rotondo mieści się klasztor kapucynów Santa Maria delle Grazie. Mieszkał w nim Padre Pio, który cudownie wyleczył wielu ludzi. Klasztor, wraz z nowym kościołem to bardzo ważne miejsce pielgrzymkowe.


Czy chcesz poznać ten interesujący półwysep?


Mamy dla Ciebie następującą ofertę zakwaterowania:

 

Hotele i apartamenty w regionie Gargano

Filtruj według:

třídit / filtrovat
Odległość od plaży
Wyżywienie
Dzieci darmowo
Kategoria hotelu
Wyposażenie
Usługi
ułożyć wedługpolecanecenaodległość od plażynajwyżej ocenianepočet hodnoteníoferta
 

Letnisko:

Castellaneta Marina »Manfredonia »Mattinata »Mattinata - Macchia »Peschici »Rodi Garganico »Rodi Garganico - Lido del Sole »San Menaio »Vieste »
 
 
ubytovani