Wyszukaj według regionów Wyszukaj na mapie Narty we Włoszech, które pokochasz Wakacje w Austrii Poznaj się z Gigim Wróć na górę


WIELKANOC ALL’ ITALIANO - Włoska Wielkanoc

oblibene historie mapa napiste
telefon (32) 720 60 56
PN - PT: 9.00 - 15.00
Gdzie chesz wyjechać?
Podaj lokalizację ...
Kiedy i na jak długo? 29.06. - 14.09.2024 / 1 tydzień
Kto pojedzie?4 dor.
wyszukać
lupa
 

WIELKANOC ALL’ ITALIANO - Włoska Wielkanoc

Natale con tuoi, Pasqua con chi vuoi, co tłumacząc oznacza Boże Narodzenie z rodziną, Wielkanoc z kim wolisz.

I tak wielu Włochów spędza te święta poza domem. Poniedziałek wielkanocny, tzw. Pasquetta – Mała Wielkanoc to idealny dzień na pierwszy wiosenny piknik lub wycieczkę. Święta Wielkanocne mają ogromne znaczenie w całych Włoszech. Prastare tradycje są nadal respektowane w małych wioskach zwłaszcza na Sycylii, ale w dużych miastach także obchodzone są uroczystości Wielkanocne.Pierwszy dzień świąt, niedziela Wielkanocna, to bardzo ważne duchowe święto we Włoszech.

Organizowane są bogate uroczystości z wieloma daniami. Na stole dominują potrawy z jagnięciny lub baraniny, a ponieważ Włosi są mistrzami gastronomii, stół często przypomina prawdziwe arcydzieło. Ważnym elementem dań jest jajko. Służy nie tylko do obdarowywania rodziny i znajomych, ale jest częścią zabaw dzieci, które nawzajem stukają w swoje jajka. Wygrywa ten, kogo jajko jest najmniej potłuczone. Jajko jest także symbolem odrodzenia i wiosny. W ten sposób chcemy dać wszystkim trochę radości. Dzieci kochają także czekoladowe jajka owinięte folią, które z roku na rok są coraz większe i można w nich znaleźć wiele niespodzianek.Podczas Wielkanocy w niedzielę jak i w poniedziałek na stole podczas śniadania nie może zabraknąć tradycyjnego colomba.

Nie zobaczysz tu zajączka lub baranka, ale gołębia w stu procentach. To rodzaj babki, która obecnie ma wiele smaków, możesz ją kupić w każdym włoskim sklepie. Z nami możesz cieszyć się tradycyjną colomba zerknij na przepis. Tradycja pieczenia babki jest długa, ale zarówno kiedyś jak i teraz gołębica jest symbolem pokoju i radości.


Nie zależnie czy spędzasz Wielkanoc tradycyjnie, czy po swojemu, życzymy Buona Pasqua!


 
 
 
ubytovani